لطفا مبدا را انتخاب کنید.

مبدا و مقصد یکاسان است. لطفا مقصد را انتخاب کنید.

لطفا مبدا را انتخاب کنید.

لطفا مقصد را انتخاب کنید.

جدیدترین اخبار

جاذبه های اصفهان

چکیده مطلب
این مطلب را به اشتراک بگذارید...

شهر اصفهان از روزگاران كهن تا كنون به نامهای: آپادانا، آصف‌هان، اسباهان، اسپاتنا، اسپاهان، آسپدان، اسپینر، اسفاهان، اصپدانه، انزان، بسفاهان، پارتاك، پاری، پرتیكان، جی، دارالیهودی، رشورجی، سپانه، شهرستان، گابا، گابیان، نصف جهان و یهودیه مشهور بوده است. در شاهنامه فردوسی نیز بارها به اصفهان (سپاهان) اشاره شده و از آن نام برده شده است. در میان شیرینی های اصفهان گز و پولکی اصفهان از همه معروفتر هستند؛ مهمترین غذای محلی اصفهان از نظر آنوبانینی؛ که بسیار مورد توجه مسافران و گردشگران است "بریانی" (بریونی) نام دارد که خوراکی گوشتی و بسیار چرب بوده و در بیشتر نقاط شهر می توان آن را تهیه کرد. عمده آثار باستانی اصفهان مربوط به دوره صفویه و مهمترین مناطق گردشگری آن در حاشیه زاینده رود قرار دارد.

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان رو با یه میدان ساده در یه شهر معروف اشتباه نگیرین. میدان نقش جهان کلکسیونی از بناهای تاریخی محسوب میشه و شهرت جهانی داره.در زمان سلطنت صفویان، وقتی که، این شهر پایتخت ایران بود، شاه عباس اول، دستور داد که این مجموعه بنا های تاریخی در این میدان ساخته بشن. از مهمترین آثار این مجموعه تاریخی میشه  مسجد  شیخ لطف الله ، کاخ عالی قاپو، مسجد امام و سردر قیصریه  رو نام برد.

 

کلیسای وانک اصفهان

کلیسای وانک به عنوان کلیسای جامعِ مردم ارامنه ی اصفهان، در زمان شاه عباس دوم با معماری با شکوه، سقف طلاکاری شده، و با نقاشی های تاریخی از زندگی مسیح، در منطقه ی جلفا اصفهان ساخته شده. طرح این کلیسا از کلیسای سنت استپانوس آذربایجان، الهام گرفته شده. داخل این کلیسا یک موزه از مجموعه ی انجیل ها رو به نمایش گذاشته ، بهتون توصیه می کنیم  در سفرتون به اصفهان، بازدید از این کلیسارو از دست ندین.

 

کاخ عالی قاپو

کاخی که از روبرو 2 طبقه و از پشت 5 طبقه داره. کاخ عالی قاپو یکی از مهمترین کاخ های شاه عباس اول بوده، که جلسات و نشست های خارجی و داخلی رو در این کاخ برگذار میکرده. از اونجایی که این کاخ در میدان نقش جهان، قرار داشته، شاه عباس و درباریانش از این کاخ، به تماشای مسابقات چوگان و اسب سواری که، در میدان نفش جهان برگزار میشده، می نشستن.

 

منار جنبان

یکی از مهمترین جاذبه های شهر ساختمان لاجوردی رنگه منار جنبونه، بنای محسور کننده ای که با تکون دادن یک مناره، همه ی مناره ها و ساختمونش حرکت می کرد. درسته که امروز دیگه منار جنبون نمی لرزه ولی هنوز هم جذابیت ویژه ای برای گردشگر ها داره.

 

پل خواجو

یکی از مشهور ترین پل هایی که روی زاینده رود ساخته شده، همین پل خواجوست. این پل زمان شاه عباس دوم صفوی با یک معماری خاص و کاشی کاری بی نظیر ساخته شده، به گفته ی تاریخ نویسان، شاه عباس دوم  پل خواجو رو برای  متصل کردن دو محله ی خواجو و دروازه حسن آباد به تخت فولاد و راه شیراز ساخته.

رزرو تور

جهت رزرو تور های داخلی یا خارجی و یا راهنمایی بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.

09120628085