لطفا مبدا را انتخاب کنید.

مبدا و مقصد یکاسان است. لطفا مقصد را انتخاب کنید.

لطفا مبدا را انتخاب کنید.

لطفا مقصد را انتخاب کنید.

جدیدترین اخبار

آشنایی با هواپیمایی ساها

چکیده مطلب
این مطلب را به اشتراک بگذارید...

شرکت هواپیمایی ساها از جمله شرکت های حمل و نقل هوایی قدیمی ایرانی است. ساها ایرلاینز در سال ۱۳۶۹ توسط نیروی هوایی ارتش کشور تاسیس شد. این ایرلاین در ابتدا تنها وظیفه جابجایی پرسنل و عوامل ارتشی کشور را داشت اما در ادامه ی فعالیت های این شرکت هواپیمایی، بعدها تصمیم گرفته شد که کاربری این شرکت فعال در حوزه حمل ونقل هوایی، در زمینه مسافربری نیز فعالیت داشته باشد و پروازهای ایرلاین خود را برای جابجایی افراد غیر نظامی و مسافران نیز فعال نماید.

در گذشته هایی نه چندان دور، اغلب پروازهای شرکت هواپیمایی ساها به وسیله هواپیماهای مدل بوئینگ ۷۰۷ این شرکت صورت می گرفت. این هواپیماها تنها شامل ۵ فروند بودند. این شرکت مجدد در ادامه تصمیم به حمل بار نیز گرفت و پروازهای باری را در دستور کار خود قرار داد. ساها بارهای خود را با پروازهایی با ۲ فروند هواپیمای پهن پیکر بوئینگ ۷۴۷ انجام می داد. با این که این شرکت هواپیمایی فعالیت متوسط و بی هیاهویی در بین سایر شرکت های هواپیمایی داخلی داشت اما، متاسفانه در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ این شرکت به دلیل عمر بالای ناوگان هوایی خود توسط سازمان هواپیمایی کل کشور لغو امتیاز شد و در پی آن مجوز پروازهای خود را با هر نوع پروازی از دست داد.

یکی از نکات جالبی که درباره این شرکت هواپیمایی وجود دارد این است که  هواپیماهای بوئینگ ۷۰۷ که توسط این شرکت مورد استفاده قرار می گرفت، از آخرین مدل های  فعال ۷۰۷ در بین تمامی شرکت های هواپیمایی در گوشه گوشه جهان بوده است!

البته باید این نکته را مورد توجه داشت که این  مدل از هواپیماها در ابتدا اصلا برای مسافربری ساخته نشده بودند و تنها به عنوان هواپیماهایی با کاربری سوخت رسان آن هم تنها برای ارتش مورد استفاده قرار گرفته بودند!

شرکت هواپیمایی ساها به مدت ۲ سال و نیم غیر فعال بود تا این که در سال ۱۳۹۵، درست زمانی که از آن نه خبری بود و نه فعالیتی، در نهایت مسئولین این شرکت توانستند تا مجددا مجوز خود را با هواپیماهای جدیدشان به دست بیاورند.

 

 

رزرو تور

جهت رزرو تور های داخلی یا خارجی و یا راهنمایی بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.

09120628085