"گردشگری داخلی"

 • ماسال

  ماسال

  طبیعت شمال ایران نیز در یاد بیشتر مردم ایران به سان بهشتی ست که در زمین تجلی پیدا کرده است. در میانِ این بهشتِ سرسبز، روستاها و ییلاق ها شما را با خود به دنیایی متفاوت می برند و برای چند روزی حس آرامش واقعی را به شما هدیه می کنند.
 • جاذبه های کرمان

  جاذبه های کرمان

  کرمان شهری بسیار قدیمی است که تاریخی بسیار پر فراز و نشیب از هزاره های پیش و دوران پادشاهان ساسانی تا عصر قاجار و عصر مدرن دارد. ویژگی های بیابانی این شهر باعث ایجاد جذابیتی بیشتر برای این شهر شده است که نوعی معماری ویژه شهرهای بیابانی را نیز با خود همراه دارد. در کل ویژگی های معماری، فرهنگی و باستانی در این شهر جدای از هم نمی باشند. در اینجا به برخی از بهترین مکانهای گردشگری اشاره میشود.
 • جاذبه های شیراز

  جاذبه های شیراز

  هنگامی که بوی تند شکوفایی نارنج هوا را پر می کند و گل ها شکوفا می شود، این شهر گردشگران را غرق در شادی و آرامش می کند و اگر بقدر کافی هر گردشگری خوش شانس باشد از اواسط آوریل به شیراز سفر می کنند تا از این زیبایی ها بهره مند شود.
 • جاذبه های ساری

  جاذبه های ساری

  شهر ساری پرجمعیت ترین شهر استان مازندران و مرکز آن است. این شهر زیبای شمالی قدمتی ۵۰۰۰ ساله دارد که موجب شده علاوه بر طبیعت زیبا و منحصر به فرد بناهای دیدنی فراوانی نیز داشته باشد. شهر با قرار گرفتن در نزدیکی کوه و جنگل و دریا آب و هوایی معتدل دارد که لذت سفر به آن را دوچندان می کند. ساری در ابتدای حکومت آقا محمد خان قاجار و قبل از تهران برای مدتی پایتخت ایران بود و اولین شهری بود که ساخت راه آهن سراسری در آن آغاز شد.
 • جاذبه های لرستان

  جاذبه های لرستان

  استان لرستان در غرب ایران که عمدتا توسط کوه های زاگرس پوشیده شده است، یکی از قدیمی ترین مکان های نه تنها در ایران بلکه در کل جهان است. کاوش های باستان شناسی آن را یکی از اولین زیستگاه های انسانی ثابت کرده است و برنز لرستان (Mefragh) معروف جهان است. با توجه به اهمیت تاریخی آن، این تنها استان است که یک بخش کامل از چهار بخش موزه ملی ایران به آن اختصاص داده شده است. سه منطقه دیگر به دوران پیش از تاریخ، دوران اسلامی و دوران سکه اختصاص یافته است.
 • جاذبه های کیش

  جاذبه های کیش

  کیش یک جزیره 35 کیلومتر مربع در فاصله حدود 12 مایلی سواحل جنوب شرق ایران است و زمانی یک مجتمع تفریحی خصوصی متعلق به شاه سابق ایران و مهمانان خاص او بود. از میان دو جزیره اصلی ایرانی یعنی کیش و قشم، کیش لوکس تر و توسعه یافته تر است. همانند قشم، این منطقه نیز یک منطقه آزاد تجاری است و گردشگران خارجی نیازی به ویزا برای مدت حضور 14 روز ندارند.
 • جاذبه های اصفهان

  جاذبه های اصفهان

  شهر اصفهان از روزگاران كهن تا كنون به نامهای: آپادانا، آصف‌هان، اسباهان، اسپاتنا، اسپاهان، آسپدان، اسپینر، اسفاهان، اصپدانه، انزان، بسفاهان، پارتاك، پاری، پرتیكان، جی، دارالیهودی، رشورجی، سپانه، شهرستان، گابا، گابیان، نصف جهان و یهودیه مشهور بوده است. در شاهنامه فردوسی نیز بارها به اصفهان (سپاهان) اشاره شده و از آن نام برده شده است. در میان شیرینی های اصفهان گز و پولکی اصفهان از همه معروفتر هستند؛ مهمترین غذای محلی اصفهان از نظر آنوبانینی؛ که بسیار مورد توجه مسافران و گردشگران است "بریانی" (بریونی) نام دارد که خوراکی گوشتی و بسیار چرب بوده و در بیشتر نقاط شهر می توان آن را تهیه کرد. عمده آثار باستانی اصفهان مربوط به دوره صفویه و مهمترین مناطق گردشگری آن در حاشیه زاینده رود قرار دارد.