جاذبه های کرمان

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

مجتمع گنجی خان

مجتمع گنجالی خان یک مجموعه ساختمان دوران صفوی است که در مرکز قدیمی شهر کرمان واقع شده است. این مجموعه شامل یک مدرسه، یک میدان، یک کاروانسرا، یک حمام، یک آب انبار (مخزن آب)، ​​یک مسجد و یک بازار است.

بازار بزرگ

بازار بزرگ (کرمان) بین میدان های اصلی و مشق شهر کرمان قرار دارد. بازار شامل ردیف های مختلف یا کوچه های مسقف است. هر بخشی از این بازار در اصل توسط یکی از فرماندهان یا حاکمان در این قلمرو ساخته شده است. 

باغ سنگی درویش خان

باغ سنگی یک باغ شگفت انگیز ایران است که سالانه حدود 6000 گردشگر ایرانی و خارجی از آن بازدید می کنند. باغ سنگی درویش خان حدود 45 کیلومتری سیرجان در استان کرمان و 40 کیلومتری شیراز  قرار دارد. این باغ حدود 4 دهه قبل توسط درویش خان اسفندیار پور بنا شد

 

ارگ ریئن

ریئن قلعه واقع در استان کرمان در جنوب غربی شهر ریئن است و بزرگترین ساختار زمینی استان کرمان پس از بیت المقدس است. Rayen تمام عناصر معماری یک قلعه را نمایش می دهد. ریئن تا 150 سال پیش ساکن داشته است و اگرچه باستان شناسان معتقد هستند بین 500 تا 1000 سال سن دارد. 

موزه انسان شناسی 

حمام گنج علی خان در جنوب عمارت گنجی علی خان واقع شده است. این اثر نیز در همان سال 1020 ه. ق.، تحت فرمان گنجی علی خان فرماندار  آن زمان، ساخته شد.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.