جاذبه های گردشگری فنلاند

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

موزه روباز Seurasarri

خیلی خوبه وقتی به یه شهر یا کشور سفر می کنیم، علاوه بر دیدن طبیعت و جاذبه های طبیعی، کمی با فرهنگ و شیوه ی زندگی گذشتگان اون منطقه هم آشنا بشیم. اینطوری با کوله باری از تجربه و حس خوب به خونه برمی گردیم. وقتی به هلسینکی سفر کردین، سراغ موزه ی روباز Seurasarri رو بگیرین. این موزه در یکی از جزایر اطراف فنلاند قرار داره و کاملا در فضای باز نحوه ی زندگی مردم فنلاند رو در گذشته به تصویر کشیده. مردان و زنانی رو در این منطقه می بینین که لباس محلی به تن دارن و به شیوه ی گذشتگان زندگی می کنن تا درک خوبی از شیوه ی زندگی گذشتگان برای گردشگران ایجاد کنن.

موزه ملی هنر فنلاند

بای بازدید از آثار هنری فنلاند باید موزه ی هنر رو که در شهر هلسینکی قرار داره ببینین. در این موزه آثار هنری  اِدِل‌ فلت و هالونن که از هنرمندان فنللاندی هستن و "خیابانی در اوِرسورواز" اثر ونگوک از ارزش بالایی برخوردار هستن. یکی از مزایای این موزه بازدید رایگان در بعضر روزای سال هست.

محل عبادت Kamppi

اگه از شلوغی شهرهای بزرگ زود خسته میشین و به دنبال یه جای آروم هستین، در سفر به هلسینکی به میدانNarinkkatori   برین و بدنبال بنایی با معماری کاملا نوآورانه به رنگ قهوه ای باشین. کلیساهای این شهر، محل عبادتKamppi رو برای عبادت و احساس سکوت و آرامش ساختن. در مرکز شلوغی و هیجان زندگی مدرن هلسینکی، احساس سکوت باید خیلی لذت بخش باشه.

 

کلیسای جامع هلسینکی

کلیسای جامع هلسینکی با معماری زیبا و ستون های سفید رنگ توسط معماری که میدان سنا رو طراحی کرد، در سال 1380 ساخته شد. کافه ی این کلیسا یکی از مکان های عجیب و پرطرفدار بین بازدیدکنندگان هست.

 

 کلیسای Temppeliaukio Kirkko

همیشه انتظار داریم در کلیسا مراسم مذهبی برگزار بشه، اما این قاعده همیشه درست نیس. میدونین چرا؟ وقتی به کلیسایTemppeliaukio Kirkko برید متوجه میشین این بنای زیبا با گنبد مسی در کنار برگزاری مراسم مذهبی گاهی محل برگزاری کنسرت های بزرگیه. وارد این کلیسا بشین و از داخل اون بازدید کنین، شک نکنین از دیدنش لذت میبرین.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.