بهترین پارک های ملی اوگاندا

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

پارک ملی کویین الیزابت

این پارک ملی در غذب اوگاندا واقع شده و به خاطر ملکه الیزابت دوم انگلستان نام گذاری شده است. حیات وحش این پارک ملی شامل فیل، اسب آبی، شیر کنگو، پلنگ آفریقایی، شامپانزه و … می شود. پرنده نگرهای عزیز نیز وقتی متوجه شوند که ۵۰۰ گونه پرنده در این پارک وجود دارد، عاشق آن خواهند شد. دو جاذبه برجسته‌ی پارک، یکی شیرهایی هستند که از درخت بالا می روند ودیگری ویژگی های آتشفشانی منتطقه مانند دهانه های عمیق است. خدماتیکه در این پارک موجود است شامل مرکز تلفن، قایق، استراحتگاه و خدمات آفرود است.

پارک ملی کوه های روئنزوری اوگاندا

این پارک ملی جایگاه یکی از زیباتری چشم اندازهای سراسر جهان است. روئنزوری در کوهستانی با همین نام قرار گرفته و حدودا ۱۰۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و به خاطر زیبایی های منحصر به فردش در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. به اینجا رفته و هیجان انگیزترین طبیعت گردی زندگی خود را با وجود آبشارهای نفس گیر، یخچال های طبیعی، دره ای با ۹ دریاچه هیجان انگیز و حیات وحش متنوع، تجربه کنید.

پارک ملی دریاچه امبورو 

پارک ملی امبورو لِیک، ۳۷۰ کیلومتر مربع مساحت داشته و تقریبا نزدیک پایتخت اوگاندا، کامپالا واقع شده است. مناظر جذاب این پارک ملی بهشتی برای عکاسان است و همچنین حیات وحشی که در این منطقه دیده می شود شامل پلنگ، اسب آبی، گورخر، کفتار، ایمپالا و دیگر حیوانات و پرنده های گوناگون است. اما این پارک ملی تنها در حیات وحش خلاصه نمی شود بلکه در زیر سطح پارک، سنگ های دگرگونی از ۵۰۰ میلیون سال پیش شکل گرفته که به خاطر آن تورهای زمین شناسی هیجان انگیزی هم در اینجا برگزار می شود.

پارک ملی غیر قابل نفوذ بویندی 

این پارک که در فهرست جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده بخشی از جنگل غیر قابل نفوز بویندی را تشکیل می دهد که یکی از غنی ترین اکوسیستم های آفریقاست. این پار قطعا یکی از برجسته ترین پارک های ملی اوگاندا برای بازدید محسوب می شود. بیش از ۲۰۰ درخت گوناگون، ۱۲۰ گونه پستاندار، ۲۷ گونه قورباغه، گکو و آفتاب پرست، ۲۲۰ گونه پروانه، ۳۴۸ پرنده و دیگر حیوانات در این پارک وجود دارد.

 

پارک ملی سمولیکی 

سمولیکی، یکی از جدیدترین پارک های ملی اوگاندا است که به خاطر چشمه های سمپایا معروف است، البته این چشمه ها برای شنا مناسب نیستندن زیرا دمای آن ها بالای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد است. شما می توانید یه تخم مرغ را در آن بپزید تا دمای آن را متوجه شوید. به این پارک ملی بروید و از حیواناتی نظیر انواع میمون، فیل، شامپانزه و دیگر حیوانات و البته گونه های مختلف پرندگان دیدن کنید. یک جنگل استوایی کم ارتفاع در این پارک ملی وجود دارد که متنوع ترین گونه های گیاهی و درختی آفریقا را داراست.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.