بلگراد پایتخت صربستان

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

كاله مگدان

قلعه ی بلگراد یا همون کاله مگدان، یکی از زیباترین مکان هایی که می تونین تو سفرتون به بلگراد ببینین. کاله مگدان شمالی ترین قسمت امپراطوری عثمانی ها بوده این اسم ترکی هم یادگار عثمانی ها اینجاست این قلعه یکی از مهمترین بناهای تاریخی در کل صربستانه، یه دژ مستحکم تمام عیار که تو سالهای سخت تاریخ این شهر، در محل تلاقی رودخونه ی ساوا و دانوب از بلگراد محافظت می کرده. اگه بازدید از این قلعه رو به بعد از ظهر اختصاص بدین، می تونین از بالای قلعه یه منظره فوق العاده از غروب خورشید رو تماشا کنین.

کلیسا سنت ساوا

نه تنها در صربستان، بلکه، تو کل منطقه ی بالکان، این کلیسا، بزرگ ترین کلیسای ارتدکسی محسوب میشه. کلیسای سنت ساوا برای زنده نگه داشتن و سپاس گذاری از یکی از مهمترین شخصیت های صربستان به اسم "ساوا" ساخته شده، ساوا کسی بوده که تاثیر زیادی برتاریخ قرون وسطی صربستان داشته و به عنوان بزرگترین آموزگار صربستان ازش یاد میشه. این کلیسا در منطقه وراچار، قرار گرفته و نه تنها بین گردشگرها بلکه بین مردم هم محبوبیت زیادی داره.

بهترین زمان برای سفر به بلگراد

بلگراد ازون شهرهایی که تغییر دما در طول روز واسش یه چیز عادی محسوب میشه. . بهار و پاییز فصل های قشنگی برای سفر به بلگراد محسوب میشن چون هوای معتدلی دارن. اگه تو فصل زمستون به این شهر سفر کنین، می تونین 4 فصل سال رو تو یه روز تجربه کنین. صبح تو بلگراد از خواب بیدار میشین، هوا مه آلود و سرده، با نزدیک شدن به ظهر، با یه هوای آفتابی و گرم رو به رو میشین، و وقتی به سمت غروب و بعد از ظهر نزدیک میشین، سوز و سرما و نم نم بارون کم کم خودشون رو بهتون نشون میدن، با تاریک تر شدن هوا نم نم های بارون جای خودشون روبه برف میدن و تا نیمه شب همه جا یخبندون میشه.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.