جاذبه های اصفهان

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان رو با یه میدان ساده در یه شهر معروف اشتباه نگیرین. میدان نقش جهان کلکسیونی از بناهای تاریخی محسوب میشه و شهرت جهانی داره.در زمان سلطنت صفویان، وقتی که، این شهر پایتخت ایران بود، شاه عباس اول، دستور داد که این مجموعه بنا های تاریخی در این میدان ساخته بشن. از مهمترین آثار این مجموعه تاریخی میشه  مسجد  شیخ لطف الله ، کاخ عالی قاپو، مسجد امام و سردر قیصریه  رو نام برد.

 

کلیسای وانک اصفهان

کلیسای وانک به عنوان کلیسای جامعِ مردم ارامنه ی اصفهان، در زمان شاه عباس دوم با معماری با شکوه، سقف طلاکاری شده، و با نقاشی های تاریخی از زندگی مسیح، در منطقه ی جلفا اصفهان ساخته شده. طرح این کلیسا از کلیسای سنت استپانوس آذربایجان، الهام گرفته شده. داخل این کلیسا یک موزه از مجموعه ی انجیل ها رو به نمایش گذاشته ، بهتون توصیه می کنیم  در سفرتون به اصفهان، بازدید از این کلیسارو از دست ندین.

 

کاخ عالی قاپو

کاخی که از روبرو 2 طبقه و از پشت 5 طبقه داره. کاخ عالی قاپو یکی از مهمترین کاخ های شاه عباس اول بوده، که جلسات و نشست های خارجی و داخلی رو در این کاخ برگذار میکرده. از اونجایی که این کاخ در میدان نقش جهان، قرار داشته، شاه عباس و درباریانش از این کاخ، به تماشای مسابقات چوگان و اسب سواری که، در میدان نفش جهان برگزار میشده، می نشستن.

 

منار جنبان

یکی از مهمترین جاذبه های شهر ساختمان لاجوردی رنگه منار جنبونه، بنای محسور کننده ای که با تکون دادن یک مناره، همه ی مناره ها و ساختمونش حرکت می کرد. درسته که امروز دیگه منار جنبون نمی لرزه ولی هنوز هم جذابیت ویژه ای برای گردشگر ها داره.

 

پل خواجو

یکی از مشهور ترین پل هایی که روی زاینده رود ساخته شده، همین پل خواجوست. این پل زمان شاه عباس دوم صفوی با یک معماری خاص و کاشی کاری بی نظیر ساخته شده، به گفته ی تاریخ نویسان، شاه عباس دوم  پل خواجو رو برای  متصل کردن دو محله ی خواجو و دروازه حسن آباد به تخت فولاد و راه شیراز ساخته.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.