جاذبه های کیش

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

ورزشهای آبی

از جت اسکی تا غواصی، پیاده روی در ساحل،  قایق سواری و ... کیش همه را دارد. این فعالیت ها توسط مردان جوان ایرانی که کاملا به این ورزشها مسلط شده اند هدایت و مدیریت می شوند. حضور شما در کیش و میان اینهمه تفریح، به شما یادآوری می کنند که بدون توجه به جایی که در آن هستید، فرهنگ گشت و گذار در همه جای دنیا یکسان است.

ساحل مرجان

این ساحل در سمت شرق جزیره واقع شده است و به دلیل مرجانهای زیبا در آن نواحی بسیار زیباست. سواحل با کلاهکهای مرجانی قرمزی که دارد و در کنار درختان نخل و محوطه سازی زیبا، چشم انداز ویژه ای به آن می بخشد. این ساحل سایت محبوب گردشگران از کیش است برای تماشای طلوع فراموش نشدنی آن است و بسیاری از گردشگران به آنجا می آیند. بسیاری از باشگاه های ورزشی دریایی نیز در اینجا قرار گرفته اند و امکان رزرو هر یک از فعالیت های ورزشهای آبی در آن موجود است.

کشتی یونانی

کشتی یونانی خوالا F. در سال 1966 در ساحل جنوب غربی جزیره کیش قرار گرفته است. این کشتی در بریتانیا ساخته شده است و چندین بار مالک آن تغییر کرده است و تا قبل از رسیدن به مالک جدید که یونانی بود، در ساحل جزیره کیش به گل نشست. این کشتی در نهایت از کیش خارج نشد و هر چه تلاش برای نجات آن انجام شد، بی فایده بود و از آن به بعد در آنجا باقی مانده است. کشتی یونانی در هنگام غروب خورشید بسیار زیبا است، زمانی که گردشگران می توانند از آن عکس بگیرند

 

شهر باستانی حریره

گفته شده است که تاریخ ایجاد این شهر قرن بسیار قدیمی است که شاعر معروف ایرانی سعدی نیز در اثر خود گلستان آنرا نام برده است. هاریه در قسمت مرکزی و شمالی جزیره واقع شده است و چشم انداز معماری باستانی را ارائه می دهد، و گرچه بسیاری از آن هنوز دست نخورده باقی مانده، خرابه ها نشان می دهد که یک منطقه پر رونق بوده است. حفاری های باستان شناسی از این سایت روشن می کند که این شهر حدود 1000 سال پیش ساخته شده است و 600 سال پس از آن کاملا رها شده است. 

شهر زیرزمینی کاریز

کمبود منابع آب در بسیاری از نقاط ایران، ایرانیان باستان را وادار کرد تا از سیستم قنات بهره مند گردند. میله های قنات و دهلیز قنات در واقع چاههای عمودی شیب داری اند که آب را از مناطق پر آب مرتفع به مناطق خشک هدایت می کنند. کاریز یکی از چنین قناتهای 2500 ساله است و بازدیدکنندگان میتوانند از طریق تونلهای این کاریز در آن پیاده روی کنند و از نزدیک چنین سیستمی را ببینند. تونل ها بیش از پنج مایل گسترش می یابند و کاریز بیشتر شبیه یک شهر زیرزمینی است. 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.