جاذبه های ساری

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

آبشار اوبن

آبشار اوبن به معنی زیرآب، یکی از بکرترین آبشارهای خزه ای ایران را داراست. آبشاری که در دل جنگل های دودانگه ساری قرار گرفته. ازچشمه های طبیعی اطرافش تغذیه می کند و به رودخانه شیرین رود می ریزد. روستای زیبای میانا در نزدیکی این آبشار از دیگر دیدنی های این منطقه است.

منطقه تفریحی الندان - دریاچه پله

منطقه تفریحی الندان در نزدیکی روستای ازنی در 65 کیلومتری جنوب ساری و 20 کیلومتری کیاسر قرار گرفته. زمستان ها این دریاچه دیدنی محل زندگی اردک می شود،  پاییز درختچه های اطراف دریاچه ازگیل و ولیک می دهندو بهار، بنفشه ، پیازچه وحشی و  سبزی های دارویی اطرافش می رویند. این دریاچه در نزدیکی ازنی  از توابع بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد ونام خود را ازین روستا گرفته است.  روستای ازنی در 65 کیلومتری جنوب شهر ساری و 20 کیلومتری کیاسر در دهستان چهاردانگه در بخش چهاردانگه شهرستان ساری ودر دامنه کوهی به نام ازنی کوه واقع شده است.

 

دریاچه چورت ساری

فرقی نمی کند که از کجای این سرزمین راهی دریاچه چورت شوید، در هر صورت مسیر، بخشی از جاذبه های سفر شما خواهد بود. در این مسیر از میان درختان سر به فلک کشیده عبور میکنید و در میانه های راه  به روستایی به نام چورت می رسید که جلوه ای خیال انگیزی را به دور از دود و دم شهر ودغدغه های آن پیش روی تان قرار می دهد؛ چیزی شبیه به یک تابلو نقاشی که خانه ای روستایی را با گلدان های رنگارنگ در خود دارد و در پس زمینه آن کوه های سبزی به چشم می خورند. آسمان آبی تر از هر زمان دیگری است ودیگر رنگ های خاکستری شهر در آن دیده نمی شود.

 

 

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.