فعالیت های ماجراجویانه در ایسلند

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

یخچال های طبیعی و یخ نوردی

ماجراجویی در ایسلند با یخچال های طبیعی پیوند خورده است. بیشتر از ۱۰ درصد ایسلند پوشیده از یخچال های طبیعی است پس سرزمین آتش و یخ محلی عالی برای بالا رفتن از یخچال های طبیعی و یخ موردی ست. تورهای آسان و سختی مناسب با میزان تجربه شما برگزار می شوند و زمانی که به آن ها ملحق می شود تجهیزات، وسایل ایمنی و آموزش لازم به شما داده می شود. تورهای آسان تر قسمت های پایین یخچال های طبیعی را اکتشاف می کنند و تورهای سخت تر که مخصوص حرفه ای هاست به سراغ قله یخچال های طبیعی می روند و در این میان یخ نوردی را هم در برنامه دارند.

غواصی در سیلفرا

ماجراجویی در ایسلند بدون غواصی کامل نمی شود، شاید غواصی در ایسلند غیرممکن به نظر برسد اما یک نقطه در جزیره هست که کاملا مناسب گشت و گذار در دنیای زیر آب است: شکاف سیلفرا در پارک ملی تینگولیر! شکافی که بین صحفات تکتونیکی اوراسیا و آمریکای شمالی قرار گرفته است. آب این شکاف از یخچال طبیعی نزدیک تامین می شود و شفاف و زلال است. دمای آب بین ۲ تا ۴ درجه سانتی گراد است پس برای ۳۰ تا ۴۰ دقیقه شناور ماندن در این آب باید لباس مناسب همراه داشته باشید. غواصی ر این محل فقط برای غواصان حرفه ای توصیه می شود؛ در این غواصی به ۴ بخش اصلی شکاف می روید و از تماشای رنگ های جذاب و شفافیت آب شگفت زده می شوید.  سنگ های بزرگ، جلبک های سبز رنگ و رنگ آبی و شفاف آب کاملا شما را به وجد می آورد.

رفتینگ در میان آب های خروشان

رفتینگ در رودخانه روی دیگری از ماجراجویی در ایسلند است. ماجراجویی در میان آب های خروشان رودخانه های ایسلند منحصربفرد و متفاوت است. با اینکه هیچ کدام از رودخانه های ایسلند دارای امواج درجه ۵ نیستند اما در پایین سه تا از این رودخانه ها ماجراجویی های هیجان انگیزی انتظارتان را می کشد، رودخانه هایی که یکی از آن ها دارای امواج درجه ۴ هستند. رودخانه درجه ۲ Hvítá در نزدیکی پایتخت ایسلند قرار دارد و به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. ۴ تا ۸ نفر در قایقی بزرگ می نشینید و حتی شانس پریدن از روی صخره ها را هم دارید.

شناور شدن در چشمه های آب گرم

نمی شود برای ماجراجویی در ایسلند به سراغ آب های گرم نرفت. با این همه چشمه های آب گرمی که در ایسلند هست بدون ماجراجویی در آن ها هیچ وقت سفر به ایسلند کامل نمی شود. چشمه های آب گرم طبیعی در میان دشت ها و رودخانه های ایسلند را ترجیح می دهید و یا استخرهای زمین حرارتی را؟ می توانید یک ساعت از دره آکا بالا بروید تا به چشمه آب گرم طبیعی برسید و یا می توانید برای شناور شدن در استخر آب گرم به سراغ «بلو لکون» معروف بروید.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.