جاذبه های موریس

۱۳۹۷ ۱۱ شهریور

شهر پورت لوئیس

پورت لوئیس با جمعیت 148,000 نفری ، مرکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پرجمعیت ترین شهر موریس که در بخش غربی رودخانه منطقه سیاه ، با آب و هوایی نیمه خشک وگرم قرارگرفته است. در سال 1683 فقط کاربری بندری داشته و درسال 1735 فرانسویان، این شهر را مرکز اداری موریس تعیین نمودند. امروزه پورت لوئیس بزرگترین بندرمنطقه هند با فرهنگ های متنوع(منعکس شده در معماری و هنر آن) بحساب میاید. این شهرزیبا، پر از ساختمانها و بناهای تاریخی ازجمله: کاخ دولت، کلیسا، مسجد، محله چینی ها، معبد، سالنهای تئاتر با بازتابی از تاریخ غنی و متنوع موریس میباشد. یکی از مهمترین و زیباترین مناطق موریس، محله چینی ها میباشد. این منطقه دارای رستوران، معابد، خانه، بتکده و مغازه های سنتی است که توسط اولین چینی های مهاجر به موریس ساخته شد.

 

آبشار چامارِل

بلندترین آبشار موریس در روستای چامارل، جنوب شرقی پورت لوئیس  قرار دارد و یکی از بهترین و زیبا ترین مکان های گردشگری موریس شناخته شده که هفت رنگ زمین را در خود نهفته کرده است. روستای چامارل با 783 نفر جمعیت، یکی از بکرترین و دست نخورده ترین مناطق موریس محسوب می گردد. در زمین های اطراف آبشار، کلیسای زیارتی، درخت نخل، مزارع نیشکر، گیاهان قهوه عربیکا و میمون های بازیگوشی موجود می باشد.

 

آبشار زیرآب  

این پدیده در ظاهر یک آبشار زیر آب بنظر میاید اما در واقع یک توهم تصویری است که از حرکت شن، ماسه، رسوبات و لجن های سواحل توسط جریانهای اقیانوسی به نوک جنوبی جزیره ، ایجاد میشود.

 

فانوس دریایی

در اقیانوس اطلس و جنوب موریس، ورودیه بندر چارلستون در سال 1910 با حدود 30 متر ارتفاع ازسطح دریا برای راهنمایی کشتی های درحال ورود به جزیره، فانوس دریایی بنا شد. گردشگران پس از بازدید 4 طبقه فانوس، از گنبد و بالکنی که نمای زیبای شهر از آن قابل رؤیت است، دیدن میکنند. فانوس دریایی آلبیون در سال 1982 به ثبت ملی اماکن تاریخی یونسکو درآمد.

 

باغ گیاه شناسی

یکی از کهن ترین باغهای گیاه شناسی در نیمکره جنوبی، توسط باغبانی بنام Pierre Poivre اواسط قرن 18 ، در روستای پمپلوسس(11 کیلومتری شمال پورت لوئیس) ساخته و نگهداری شد. سالیان متوالی، (ازنظرزیبایی وتنوع گونه) در رتبه سوم جهان قرارداشت. گونه های باغ شامل درختان بومی و سیاه رنگ ، گیاهان غیربومی مانند نیلوفرهای آبی غول پیکر و 85 درخت نخل وارداتی از امریکا، آسیا، آفریقا و جزایر اطراف هند است که اکثر آنها توسط شاهزادگان و رهبران جهان ازجمله: شاهزاده مارگارت، کنتس اسنوان، ایندیرا گاندی، رابرت موگابه و فرانسوا میتران کاشته شده است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.