جاذبه های سیشل

۱۳۹۷ ۱۱ شهریور

جزیره ماهه

بزرگترین جزیره گرانیتی سیشل، با مساحتی حدود 155 کیلومترمربع با حدود 80,000 نفر 90% جمعیت کشور را داراست. ازجاذبه های گردشگری ماهه میتوان به  قله گرانیتی مورن با ارتفاعی حدود 905 متر که در پارک ملی مورن سیشل واقع شده است و برج ساعت، مراکزخرید و بازارهای مدرن و سنتی، باغ گیاه شناسی، کلیسا، موزه ، جنگلی زیبا و بکر که مملو از انواع درخت چتردریایی، گونه هایی نادر از ارکیده، گیاه پارچ و گیاه گوشتخوارمیباشد. ساحل ماهه سراسر رقص و پایکوبی است که بهترین مکان برای سنگ نوردی، غواصی و رانندگی اطراف جزیره را دارد. فرودگاه بین المللی ماهه درسال 1971 درقسمت شمال جزیره احداث شد . قسمتهای شمال و شرقی بیشتر مسکونی هستند و در جنوب و غرب پارک ملی دریایی، دانشگاه، جزیره ترز و جزیره شبح را میتوان مشاهده کرد.

ویکتوریا

پایتخت سیشل، دارای رستورانهای بین المللی، کافه ها ، کلوپها و بازارهای محلی است که محبوبترین و زیباترین بخش دیدنی ویکتوریا، همین بازارهاست ، جایی شلوغ و رنگارنگ درکنار میوه جات، سبزیجات و ترشیجات محلی و گیاهان میباشد که بهترین زمان رفتن به بازار صبح زود برای دیدن نمایش غذاهای دریایی است.مهمترین و اصلی ترین صادرات ویکتوریا ، نارگیل، روغن نارگیل،وانیل و ماهی هستند. ویکتوریا خانه هایی باسبک کریول(سبک بومی فرانسه)، موزه هایی مملو از آثارهنری، باغ گیاه شناسی، برج ساعت و بازار ادویه جات و ترشیجات محلی دارد.

 

برج ساعت 

برج ساعت ویکتوریا، یکی از معروفترین بناهای سیشل که درزمان استعمار آن توسط انگلستان(1903)،  با الهام از برج ساعت لندن (Little ben) لیتل بن، که ، برای  مناسبت سالگرد باشکوه و طلایی ملکه ویکتوریا درسال 1897 ساخته و تقدیم ایشان شد،  در مرکزی ترین نقطه شهر، بین خیابان خانه دولت و استقلال قرارگرفته است.

 

سلوین کلارک

بازار سلوین کلارک (به نام پزشک سیشلی، که خدمات زیادی را درجنگ جهانی اول به جنگ زدگان و زندانیان ارائه داد) ، سال 1840 در ویکتوریا ساخته و در 1999 بازسازی آن انجام شد. این بازار مملو از بوتیکها، مغازه های اجناس محلی ، هدایای تبلیغاتی و آثارهنری میباشد همچنین مکانی مناسب برای خرید سوغاتی، ادویه جات، ترشیجات ، ماهی، میوه و سبزیجات تازه است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.