جاذبه های مالدیو

۱۳۹۷ ۱۱ شهریور

رستوران زیر آبی ایتها

ایتها نام رستورانی در جزیره رِنگالی به معنای مادر مروارید است که به عنوان اولین رستوران زیر آب در جهان شناخته می شود. ظرفیت آن14 نفر  و 5 متر پایین تر از سطح دریا قرار دارد که طراحی معاصر اروپا به خوبی در آن دیده می شود. دید 270 درجه ای پانوراما از زیر آب را می توان در این رستوران تجربه کرد. در سال 2005 این رستوران باز گشایی شد و غذاهای متنوع اروپایی و آسیایی در آن سرو می شود.

جزیره وادهو

وادهو یا دریای معروف به ستارگان و جمعیت حدود 500 نفر یکی از جزایر مالدیو به شمار می رود. علت نامگذاری آن نور مهتاب منعکس شده از فیتوپلانکتون های موحود در آب می باشد به طوری که در نگاه اول، دریا انعکاسی از آسمان به نظر می آید.

مسجد جمعه ماله

این بنا در سال 1984 توسط مومون عبدالقیوم (رئیس جمهور مالدیو) ساخته شد و هم اکنون به عنوان نماد و بزرگترین مسجد مالدیو شناخته می شود. مسجد جمعه ماله با ظرفیت حدود 5 هزار نفری دارای بخش های مختلفی از جمله اداری، کتابخانه و محل جلسات رسمی می باشد که شاخصه آن گنبد طلایی اش است.

موزه ملی

به عنوان اولین موزه ملی کشور در سال 1952 و در روز ملی مالدیو بازگشایی شد و شامل آثار برجسته ای از جمله سردیس بودا از سنگ مرجان( مربوط به قرن 11) می شود که تاریخچه مالدیو را به خوبی به نمایش می گذارند. ساختمان موزه در ماله (پایتخت مالدیو) واقع شده است که طراحی و ساخت آن توسط دولت چین صورت گرفته است.

 

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.