جاذبه های ژاپن

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

برج توکیو

برج توکیو دومین ساختمان بلند دست ساز ژاپنی با ارتفاع 332.6 متر از برج ایفل الهام گرفته شده که 3 متر از آن بلند تر است و نمونه ای از صنعت پیشرفته و مدرن ژاپن می باشد که در سال 1958 بنا گشت. این یرج از زمان بازگشایی تاکنون میلیونها بازدید کنده داشته است. برج توکیو در شرق کاخ امپراطوری در پارک شیبا (یکی از پارکهای توکیو) واقع شده و فاصله ایستگاه مترو تا شیبا پنج دقیقه میباشد. در بالای برج (ارتفاع 150 و 250 متری) مکان هایی مناسب برای دیدن مناظر بینظیر اطراف تعبیه شده و در پایین برج ساختمانی چهار طبقه شامل موزه، رستوران و مغازه قرار دارد.

کاخ امپراطوری توکیو

این کاخ در منطقه چیودا در مرکز شهر توکیو واقع شده است و حدود 15 دقیقه پیاده تا ایستگاه توکیو فاصله دارد. امپراطور ژاپن خانه خود را در این محل ساخته و به همراه همسرش در آن اقامت دارد. کاخ امپراطوری توکیو علاوه بر کاربری حکومتی دارای موزه سلطنتی سانتومارو بوده که هنر و تاریخ کشور را به خوبی در معرض نمایش گذاشته است. قسمت شرقی این قصر از سال 1968 میلادی مورد بازدید عموم قرار گرفته است، در شمال غربی کاخ امپراطوری خندق چیدوریگافوچی قرار گرفته که در قسمت هایی از ان امکان قایقرانی برای گردشگران وجود دارد.

آکواریوم کایوکان 

این آکواریوم زیبا و دیدنی واقع در شهر اوزاکا، یکی از بزرگترین آکواریومها در جهان به شمار میرود و شامل پانزده مخزن بوده به طوری که هرکدام از آن منطقه ای خاص از اقیانوس آرام و موجودات زنده را به معرض نمایش گذاشته است. در آکواریوم مرکزی با عمق نه متری، کوسه ای عظیم زندگی میکند. فاصله آکواریوم کایوکان تا ایستگاه مترو اوزاکا در حدود پنج دقیقه به صورت پیاده می باشد. مخازن مورد استفاده در آکواریوم 314 تن می باشد که از شیشه آکریلی ساخته شده است.

قلعه اوزاکا

اوزاکاجو در شهر اوزاکا از قلعههای معروف زاپن میباشد که نقش مهمی در وحدت ژاپن در طول قرن شانزدهم داشته است. این قلعه عظیم و باشکوه که محیط دیوار خارجی آن در حدود 13 کیلومتر و بخش مرکزی آن به صورت پیچ در پیچ میباشد سمبل اوزاکا محسوب میشود. ساختمانی زیبا در هشت طبقه به موزه تبدیل شده و فرهنگ و تاریخ گذشته کشور ژاپن را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده و پیرامون این قصر زیبا را خندق یزرگ آب احاطه کرده است.  اوزاکاجو بر روی یک سکوی سنگی مرتفع (به صورت هرم ناقص) واقع شده تا بتواند خود را از حمله و گزند جنگجویان در امان نگه دارد. قصر، پارکی به وسعت دو کیلومتر مربع دارد و دارای زیارتگاه مقدس هوکوکو، امکانات ورزشی و فضای زیبا و شاداب میباشد.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.