فستیوال های عجیب در اسپانیا

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

فستیوال سه پادشاه

جشنی که ریشه در اعتقادات مذهبی اسپانیا دارد و به مناسبت تولد حضرت مسیح در روزهای ۵ و ۶ ژانویه برگزار می‌شود. در این جشن ۳ نفر که نماد ۳ پادشاه معروف و محبوب اسپانیا هستند، با پوشیدن لباس پادشاهی همراه ساز و آواز به خیابان می‌آیند و به سمت کودکان شیرینی پرتاب می‌کنند. در شب سال نو هم این ۳ پادشاه با رفتن به درب خانه‌ها و دادن هدیه‌ی سال نو به کودکان آن‌ها را خوشحال می‌کنند. در این جشن مردم به خیابان‌ها می‌آیند و همراه پادشاهان نمادین به شادی و رقص و آواز می‌پردازند.

فستیوال سن سباستین

سن سباستین یکی از جشن‌های بسیار شاد و معروف در اسپانیا است. این فستیوال هر ساله در تاریخ ۱۹ و ۲۰ ژانویه در شهر سنت سباستین برگزار می‌شود. در این جشن مردم لباس‌های محلی می‌پوشند و با طبل به خیابان‌ها می‌آیند و مراسم آتش بازی و آواز و پایکوبی دارند و ۲ روز تمام به شادی می‌پردازند.

فستیوال سمانا سانتا

سمانا سانتا از شناخته‌ شده‌ترین فستیوال‌ها در اسپانیا می‌باشد که به هفته‌ی مقدس هم معروف است. این جشن برگرفته از اعتقادات مذهبی مردم اسپانیا است که هر ساله در تاریخ ۹ تا ۱۶ اپریل در شهر سویل اسپانیا اجرا می‌شود. در این مراسم گروهی از مردم لباس‌های خاص مذهبی می‌پوشند و با مجسمه‌های مریم مقدس و حضرت مسیح که با جواهراتی زیبا تزیین‌شده‌اند در شهر می‌گردند، گروهی از نوازندگان هم با آلات موسیقی مشغول نواختن موسیقی مذهبی می‌شوند. مردمی که برای تماشای این مراسم زیبا می‌روند باید به احترام مریم مقدس لباس‌های بلند بپوشند، آن‌ها در این مراسم برای سلامتی خود و خانواده دعا می‌خوانند و از حضرت مسیح طلب بخشش می‌کنند.

 

 فستیوال برج انسانی

شاید یکی از مهیج‌ترین جشن‌ها در اسپانیا فستیوال ساخت برج انسانی باشد. این جشنواره ریشه در منطقه‌ی کاتالونیا دارد. مردم به گروه‌های ۱۰ تا ۵۰ نفره تقسیم می‌شوند، این گروه‌ها باید سعی می‌کنند با قرار گرفتن بر بر روی یکدیگر یک هرم انسانی درست کنند، هرکدام که بتوانند هرم بزرگ‌تر و بلندتری درست کنند برنده می‌شوند. اعضای گروه‌ها باید از افراد محکم و قوی تشکیل شده باشد تا بتوانند وزن یکدیگر را تحمل کنند. افراد زیادی برای دیدن و تشویق کردند این گروه‌ها در محل برگزاری فستیوال جمع می‌شوند.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.