جاذبه های گردشگری پاتایا

۱۳۹۷ ۲۴ آبان

خانه مقدس حقیقت 

خانه مقدس حقیقت پاتایا Sanctuary of Truth که در شمال پاتایا و مجاورت دریا قرار دارد، یک ساختمان چوبی بزرگ و معبدی شکل است.  بلند ترین نقطه این بنای پر ابهت دارای 105 متر ارتفاع است و داری ساختار مقاوم در برابر باد و نور خورشید و ساحل دریا است.  در مورد ساختار و معماری خانه مقدس حقیقت باید گفت که بر اساس ایده و شکل تایلند قدیم ساخته شده و مجسمه های چوبی کنده کاری شده در آن به زیبایی این محل افزوده است. این مجسمه های زیبا نشان دهنده هنر، دانش و فلسفه شرقی در زمان گذشته است که به طورت خلاقانه ای تراشیده شده است. معماری این ساختمان شگفت انگیز بر پایه باورهای هند و بودا بوده و در 4 گوشه آن برج های وجود دارد که اشکال و نقوس حکاکی شده بر آن پایه افسانه‌های تایلند، کامبوج، هند و چین است.

موزه بطریهای شیشه ای

موزه بطریهای شیشه ای یک موزه متفاوت و جذاب  و دارای طرحی نو و خاص است. در مورد چگونگی خلق این بطری ها باید گفت که فردی با استعداد به نام پیتر بدلایس که یک مجسمه ساز هنرمند آلمانی است در سال ۱۹۹۵، حدود 300 اثر زیبای هنری زیبا را از آثار تاریخی و معماریهای کشورهای مختلف جهان را ساخته که این مجموعه های دست ساز داخل بطری قرار دارند و این ایده خلاقانه به جذابیت این آثار هنری افزوده است. یکی از نکات جالب در مورد این موزه توجه پخش سخنرانی مجازی به زبانها مختلف دنیا در بدو ورود به موزه برای بازدیدکنندگان است.از جمله آثاری که در این بطری های شیشه ای هستن شامل تعدادی از آثار توریستی جهان، کلیساها، معبدها، کاخها|، کشتی ها همچنین تعداد زیادی از آنها قصرهای ژاپنی و خانه های هلندی هستند. این موزه از سه قسمت تشکیل شده که هر کدام از آنها، هنر این مجسمه ساز را به تصویر کشیده است. در هنگام بازدید از موزه بطریهای شیشه ای پاتایا  اگر برایتان سوالی پیش بیاید، سخنران مجازی به چند زبان شما را راهنمایی میکنند.

باغ گرمسیری نونگ نوچ

باغ گرمسیری نونگ نوچ پاتایا Nong Nooch از بزرگترین باغ های گیاه شناسی در جنوب شرقی آسیا محسوب می شود. مساحت  این باغ زیبا و رنگارنگ 2.4 کیلومتر مربع است که دارای قسمت های مختلفی است که یکی از زیباترین آنها به باغ فرانسوی شهرت دارد که ازطراحی باغ های قصر قرون وسطایی نشات گرفته است. باغ بونسای، باغ گیلاس و باغ رز ایتالیایی از دیگر بخش های این باغ هستند که بسیار تماشایی و شگفت انگیزند. حدود 650 نوع گل ارکیده در رنگ های گوناگون در این محل وجود دارد که تماشای آنها چشم هر گردشگری را خیره می کند، همچنین1100 گونه نخل، انواع کاکتوس، گیاهان چربی (سوکولنت ها) در این باغ وجود دارد که زیبایی خاصی به این محل بخشیده اند.

معبد وانسانگ وارارام

 معبد وانسانگ وارارام Wat Yansangwararam که در سال ۱۹۷۶ ساخته شده، در 3 کیلومتری باغ نانگ نوچ و 12 کیلومتری جنوب پاتایا واقع شده است. ساختار و معماری این بنا بسیار ظریف و زیبا است که از معماری ژاپنی، چینی، هندی،سوئیسی  الهام گرفته است. این معبد مقدس محلی برای مدتیشن است و برخی مردم تایلند اعتقاد دارد که آرامش خدایان با مدیشتن به آنها منتقل می شود همچنین کلاس های مدتیشتن نیز به طور مدام در این محل برگزار می شود. در کنار این بنای تاریخی نیز موزه معروف چینی ویهان سیان وجود دارد که گنجینه ای از اشیای با ارزش و کهن چین را در خود جای داده است. اطراف معبد وانسانگ با باغ های زیبا و دریاچه های پر آب و ساختمان های باشکوه احاطه شده که به زیبایی این محل افزوده است.

کوه بودا

در 6 کیلومتری پاتایا معبد زیبایی وجود دارد که به نام معبد کوه بودا شهرت دارد. بر روی این کوه تصویر بودا کشیده است که از زیبایی و جذابیت زیادی برخوردار است. این تصویر دارای 109 متر طول و 70 متر عرض می باشد که بر روی کوه حکاکی شده و با طلا تزیین شده است. در مورد تاریخچه آن باید گفت که ترسیم آن هدیه بوده است از سوی یک هنرمند خوش ذوق تایلندی به پادشاه تایلند به مناسبت  پنجاهمين سالگرد تاج گذاری پادشاه که هنر زیادی را در خود نهفته است. کوه بودا در زبان محلی خو چی چان نامیده می شود و در اطراف آن فضای سرسبز و دریاچه زیبایی نیز وجود دارد که زیبایی این محل را دوچندان کرده است. فیل سواری در محوطه این کوه و وجود انواع رستوران ها تفریح در محل را برای گردشگران کامل کرده است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.