آشنایی با هواپیمایی ساها

۱۳۹۷ ۱۱ شهریور

در گذشته هایی نه چندان دور، اغلب پروازهای شرکت هواپیمایی ساها به وسیله هواپیماهای مدل بوئینگ ۷۰۷ این شرکت صورت می گرفت. این هواپیماها تنها شامل ۵ فروند بودند. این شرکت مجدد در ادامه تصمیم به حمل بار نیز گرفت و پروازهای باری را در دستور کار خود قرار داد. ساها بارهای خود را با پروازهایی با ۲ فروند هواپیمای پهن پیکر بوئینگ ۷۴۷ انجام می داد. با این که این شرکت هواپیمایی فعالیت متوسط و بی هیاهویی در بین سایر شرکت های هواپیمایی داخلی داشت اما، متاسفانه در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ این شرکت به دلیل عمر بالای ناوگان هوایی خود توسط سازمان هواپیمایی کل کشور لغو امتیاز شد و در پی آن مجوز پروازهای خود را با هر نوع پروازی از دست داد.

یکی از نکات جالبی که درباره این شرکت هواپیمایی وجود دارد این است که  هواپیماهای بوئینگ ۷۰۷ که توسط این شرکت مورد استفاده قرار می گرفت، از آخرین مدل های  فعال ۷۰۷ در بین تمامی شرکت های هواپیمایی در گوشه گوشه جهان بوده است!

البته باید این نکته را مورد توجه داشت که این  مدل از هواپیماها در ابتدا اصلا برای مسافربری ساخته نشده بودند و تنها به عنوان هواپیماهایی با کاربری سوخت رسان آن هم تنها برای ارتش مورد استفاده قرار گرفته بودند!

شرکت هواپیمایی ساها به مدت ۲ سال و نیم غیر فعال بود تا این که در سال ۱۳۹۵، درست زمانی که از آن نه خبری بود و نه فعالیتی، در نهایت مسئولین این شرکت توانستند تا مجددا مجوز خود را با هواپیماهای جدیدشان به دست بیاورند.

 

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.